Ballina Intervista Zëvendës ndihmës sekretari amerikan: Qeveria e Kosovës ta ratifikojë demarkacionin

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan: Qeveria e Kosovës ta ratifikojë demarkacionin

0
SHPERNDAJ
Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee, i bëri thirrje qeverisë së Kosovës që të ratifikojë marrëveshjen e kufirit me Malin e Zi dhe t’i hapë rrugën përfitimeve që do të kishin qytetarët duke lëvizur pa viza në Evropë.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai ritheksoi se Serbia nuk mund të qëndrojë e ulur në dy karrige por duhet të bëjë të qartë zgjedhjet strategjike të saj.

Intervista e plotë më poshtë:

Loading...