Ballina Lajme Viti 2002: Koha kur Adelina Ismaili i këndonte LGBT’së (Video)

Viti 2002: Koha kur Adelina Ismaili i këndonte LGBT’së (Video)

0
SHPERNDAJ

Këngëtarja Adelina Ismaili, dikur përveç stilin dhe paraqitjeve të saj skenike, ka guxuar të prek tema që ishin tabu menjëherë pas luftës.

Në vitin 2002, në albumine saj “Prej fillimit”, u kishte kënduar edhe komunitetit LGBT, transmeton Magazina.al

Ishtë kënga “Shokut tim” përmes të cilës Adelina u jepte kurajo homoseksualëve.

“Ti nuk je aspak banal, nëse ndihesh homoseksual”, është një nga vargjet e këngës, të cilën Adelina e kishte publikuar në vitin 2002, kohë kjo kur Kosova sapo kishte dalë nga lufta e përgjakshme, e temat si kjo ishin tabu, shkruan Magazina.al

Sot kur kanë kaluar 16 vite nga kjo këngë, Adelina vazhdon ta përkrah këtë komunitet edhe duke dalë në paradën e mbajtur në Prishtinë./Magazina.al/

Loading...