Ballina Lajme Vëllau i ish-luftëtarit të UÇK-së që vdiq para disa dite në QKUK,...

Vëllau i ish-luftëtarit të UÇK-së që vdiq para disa dite në QKUK, fajëson mjekët për trajtim çnjerëzor të pacientëve

0
SHPERNDAJ

Ditë më parë ka ndërruar jetë në një moshë të re në QKUK Avni Hyseni nga Peja, i cili ishte ish-luftatar i UÇK-së.

Ai për disa ditë ka qëndruar në QKUK, ku tani vëllau i tij Adnan Hyseni, ka treguar për mungesë kujdesi e trajtim qnjerëzor nga stafi i mjekëve, transmeton Magazina.al

Ai ka treguar se për 20 ditë, është përballur me mjekë në Pejë e Prishtinë, të cilët i ka akuzuar për neglizhencë, duke i bër fajtor për vdekjen e vëllaut të tij.

Adnanin ka paralajmëruar se tani do të merret me drejtësinë dhe do të padisë mjekët dhe stafin e  QKUK

Ky është shkrimi i plotë i Adnan Hysenit:

 

Loading...