Ballina Keshilla Të mirat e qumështit për fytyrën

Të mirat e qumështit për fytyrën

0
SHPERNDAJ

Një metodë për zbutjen e fytyrës Lëkura e thatë është një problem shumë i shpeshtë që ndonjëherë shkakton edhe irritim dhe kruajtje të lëkurës.

Përdorimi i qumështit i ndihmon shumë lëkurës në zbutjen e saj dhe në rikthimin e elasticitetit.

Qumështi balancon nivelet e PH-së  dhe ka veti qetësuese ndaj acarimit që shkaktohet nga thatësia.

Lëreni maskën të qëndrojë rreth 10 minuta dhe pastaj mund të pastroheni.

Aplikoni këtë maskë rregullisht para se të bëni dush dhe do të vëreni se lëkura juaj do të bëhet shumë më e butë dhe më e hidratuar. Magazina.al

Loading...