Ballina Lajme Shqipëria sonte në Eurovision, ja si mund ta votoni!

Shqipëria sonte në Eurovision, ja si mund ta votoni!

0
SHPERNDAJ

Sonte në Tel Aviv, do të mbahet nata e dytë e festivalit evropian të këngëns “Eurovision Song Contest”.

Sonte do të prezentohet edhe Shqipëria, e cila këtë vit përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës” dhe ky do të jetë viti I 15-të i Shqipërisë në Eurovision, shkruan Magazina.al

Juria profesionale mbrëmë në provat gjenerala ka dhën votat e tyre, kurse sonte do të votoj publiku i cili përbën 50% të vlerësimit, ku edhe do të nxierren 10 finalistë për 18 majin.

Të gjithë shqiptarët që jetojnë në 20 shtetet që sonte kanë të drejt vote, mund ta votojnë Shqipërinë në numrat të cilët tashmë janë publikuar në rrjetet sociale./Magazina.al/

Loading...