Ballina Lajme Për një ditë 45 aksidente në Kosovë, prej tyre dy me viktima

Për një ditë 45 aksidente në Kosovë, prej tyre dy me viktima

0

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në vend kanë ndodhur 45 aksidente trafiku.

Prej tyre, dy kanë qenë me fatalitet, 19 me të lënduar, si dhe 24 pa lëndime në njerëz, përcjell Indeksonline.

Po ashtu, në këtë periudhë, policia ka bërë të ditur se ka shqiptuar 703 tiketa trafiku për kundërvajtësit në trafik.

Tutje, në 24 orë, Policia e Kosovës ka arrestuar 19 persona, 14 i ka dërguar në mbajtje dhe një në vuajtje të dënimit.

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here