Ballina Lajme Pamje që nuk janë parë nga aksioni në veri: Policia tërheq zvarrë...

Pamje që nuk janë parë nga aksioni në veri: Policia tërheq zvarrë serbët që kishin bllokuar rrugën (Video)

0

Disa pamje të reja kanë dalë nga aksioni i Policisë së Kosovës në veri të vendit.

Serbët me të dëgjuar se Policia kishte nisur aksionin për arrestimin e disa personave në veri, kishin dalë për të bllokuar rrugën në Zubin Potok.

Ndonëse policia kishte provuar disa herë që me marrëveshje ta lironin rrugën, serbët nuk kishin pranuar dhe kjo ka bërë që policia me dhunë t’i largoi ata nga rruga, transmeton Magazina.al

Në pamje shihen serbët teksa tërhiqen zvarrë nga Njësia Speciale e Kosovës./Magazina.al/

 

Loading...