Ballina Lajme Pamje emocionuese që nuk janë parë deri tani: UÇK-ja e rreshtuar duke...

Pamje emocionuese që nuk janë parë deri tani: UÇK-ja e rreshtuar duke pritur kthimin e refugjatëve (Video)

0

Forcat serbe përveç krimeve të rënda që kishin bërë 20 vite më parë në Kosovë, kishin debuar gati një milionë shqiptarë nga shtëpitë e tyre.

E pas ndërhyrjes së NATO-s, kishte filluar edhe kthimi i shqiptarëve në shtëpitë e tyre, ndërsa në disa pamje shihen ushtarët e UÇK-së të rreshtuar në rrugë e duke duartrokitur kthimin e refugjatëve, shkruan Magazina.al

Në fytyrat e tyre vërehet gëzimi i fitorës dhe triumfi ndaj një lufte që kishte nisur shumë vite më parë./Magazina.al/

Këto janë pamjet:

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here