Njeriu që u mbijetoi 638 atentateve!

Ish-lideri i Kubës, Fidel Castro ka hyrë në librin e rekordeve Gines si njeriu me numrin më të lartë të tentativave për ta vrarë. Bëhet...

A ka filluar Lumnije Thaçi përgatitjet për t’u bërë zonja e...

Derisa zv. kryeminstri i Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron në Luksemburg në një vizitë zyrtare ku po diskutohej për krizën e refugjatëve, bashkëshortja e...

Albin Kurti largohet nga Kosova

Lideri shpirtëror i VV’së Albin Kurti pasi ka hedhur gazin lotsjellës në sallën e Kuvendit të Kosovës duke i bërë për spital disa deputete...

Skandaloze: Studentët incizojnë veten duke bërë seks (VIDEO+18)

Një video shokuese që shfaqë anëtarët e një vëllazërie të Universitetit të Indianas ka tronditur të gjithë në rrjetet sociale. Videoja shfaqë momentin kur...

Bllokohet përfaqësuesja e Kosovës në futboll (Foto)

Autobusi që po barte lojarët e përfaqësues së Kosovës në futboll është bllokuar për një kohë në komunikacion, raporton Magazina.al. Prezenca e madhe e veturave...

Ja si reagon Mimoza Kusari kur Edi Rama e përqafon (Foto)

Kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari nuk ka arritë të përmbahet nga emocionet në momentin kur në një pjesë të stadiuimit është takuar...

Tuna dhe Fatman Scoop publikojnë ” Knocks Me Out”

Ka një kohë të gjatë prej që Tuna kishte paralajmëruar bashkëpunimin e saj me reperin Fatman Scoop, ndërsa që tani është gati për fansat...

Deputetja Albulena Haxhiu, padit Armend Zemajn për sulm

Deputja e VV-së, Albulena Haxhiu, ka vendosur që sot ta padis deputetin e LDK-së, Armend Zemajn për sic thuhet sulmin gjatë seancës së 22...

Pas fotografisë me flamurin serb, reagon Behgjet Pacolli

Presidenti i AKR-së, Behxhet Pacolli, ka sqaruar arsyen pse u duk flamuri serb në tavolinën ku ishte në takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi...

Ja për dasmën e kujt Rita erdhi në Kosovë (Foto)

Ky është qifti për të cilin këngëtarja me famë botërore erdhi në Kosovë, bashkë më familjen e saj. Ata janë Arlit Kastrati dhe Filiz...