Begzad Sinani krahason vetën me një shtazë të egër (Foto)

Kryetari i Kamenicës, zotri Begzad Sinani, është ngritur në mengjesin e së premtës i  ekzaltuar me vetën dhe këtë vetëkënaqësi e ka ndarë me...

Kënga “Nuk ka si ajo” cover nga Teuta Krasniqi (Video)

Teuta Krasniqi përveç që është një aktore, moderatore e shkëlqyr del të jetë edhe një këngëtare e zonja. E kush ka menduar se Teutës do...

Këta janë tre anëtarët e familjes që vdiqen në një fatkeqësi...

Një aksident i rëndë trafiku ndodhi dje në magjistralen Prishtinë-Shkup, përkatësisht në fshatin Gërlicë të Kaçanikut. Aty, fatkeqësisht humbën jetën tre anëtarët e një familje,...

Policët pinin çaj, hoxha u vë gjobë në veturë (Foto)

Një hoxhë në Komunën e Skënderajt u ka vënë një gjobë si shenj e pakujdesisë së zyrtarëve policorë. Ngjarja ka ndodhur në momentet kur dy...

Mbesa e Mehmet Gradicës jeton në gjendje të mjerueshme

Në një shtëpi të vjetër, e cila vetëm sa nuk është shembur, e ndërtuar para më shumë së 70 vjetëve, bën jetë të vështirë,...

Astrit Dehari sot do t’i mbushte 27 vjet, ja si e...

Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili gjeti vdekjen para disa muajve në qelinë e burgut, sot do të festonte ditëlindjen. Në ditëlindjen e 27’të,...

“Sulejmani i madhërishëm” mahnit me zërin e tij (Video)

Ai është një nga aktorët më të pëlqyer të kinematografisë turke por kësaj herë, ai i ka mahnitur të gjithë me zërin e tij. Bëhet...

Lajm i mirë për motin në Kosovë

Moti sot në Kosovë, e diel 26 shkurt 2017 parashikohet të jetë kryesisht me diell dge vranësira kalimtare. Era do fryj nga Jug-Lindja deri 20...

Humoristi i njohur sot mbush 59 vjet (Foto)

Aktori i humorit, i cili është në skenë që nga viti 1973, sot feston ditëlindjen e 59’të. Aktori nga Gjakova i cili u bë i...

Nuk do ta besoni se sa kilogram i ka humbur Big...

Që nga fillimi i karrierës së saj, këngëtarja Big Mama ishte në mbipeshë. Ajo një kohë u dobësua, por, më vonë shtoi prapë kilogramë, shkruan...