Mbahuni vajza! Vëllai i Era Istrefit është bërë një super mashkull

Nora dhe Era janë fytyrat e njohura të familjes Istrefi, por dy motrat kanë edhe një vëlla e motër tjetër. Era Istrefi ka publikuar një...

Për inat, Beogradi autorizoi Vulinin të japë arsyetimet për refuzimin e...

Autoritetet serbe ia lanë Aleksander Vulinit ta kumtojë lajmin se Serbia ia ndalon hyrjen zëvendëskryeministrit Behgjet Pacolli. Në këtë mënyrë, Ministri serb i Mbrojtjes...

Pacollit iu ndalua hyrja në Novi Pazar, por ja çfarë ndodhi...

Është anuluar konferenca në Novi Pazar ku do të merrnin pjesë ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli dhe analisti Nexhmedin Spahiu. Ky i fundit...

I kthehet muzikës, Vedat Ademi publikon klipin e ri!

Pas një periudhe të gjatë shkëputje këngëtari Vedat Ademi i është rikthyer tregut muzikor me një produksion të ri. "Zemrën time ke",-titullohet klipi i tij...

Braktisja e të porsalindurve në Kosovë shënon rënie

Braktisja e fëmijëve të porsalindur në Kosovë, ka shënuar rënie këtë vit në krahasim me vitet e kaluara. Sipas të dhënave të Ministrisë së Punës...

Bashkatdhetarët, Qendrës për Menaxhimin e Kufijve: Të dhënat për pritje i...

Qendra Kombëtare për Menaxhimin e Kufijve, e cila ditëve të fundit përmes rrjeteve sociale ka përcjellur të dhënat për pritjet në pikat kufitare për...

Çfarë do t’i ndodhte Pacollin nëse do të shkonte në Serbi,...

Ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacollit i është refuzuar kërkesa nga Serbia për vizitë zyrtare në Novi Pazar. “Çdo përpjekje e tij...

Bahtiri fton në takim për të kundërshtuar tendencat për ndarjen e...

Duke parë se disa zhvillime të kohëve të fundit lidhur me situatën në vend në përgjithësi, po shkojnë në drejtim të kundërt me interesat...

Vëllai rreh keq motrat në Mitrovicë, arrestohet

Është arrestuar në Mitrovicë një djalë pasi siç raporton policia, ka rrahur dy motrat e tij. Policia bën të ditur se rasti ka ndodhur dje. Gjithashtu,...

Deputeti i AAK’së i përgjigjet Kurtit për rrëzimin e Qeverisë, e...

Muharrem Nitaj, deputeti i AAK’së ka thënë se u ka dalë ngjyra fjalëve të liderëve opozitarë që po kërkojnë rrëzimin e Ramush Haradinajt nga...