Qytetari nga Peja dënohet me gjashtë muaj burgim për 10 euro...

Gjykatat në Kosovë e kanë dënuar me të njëjtën masë ndëshuese një qytetar që ka dhënë ryshfet 10 euro dhe një ish-zevendësministër që ka...

Të dielën ndryshon ora

Të dielën më 31 mars, kur ora të jetë 2:00 pas mesnate, akrepat e orës do shkojnë 60 minuta para, pra ora do të...

Haradinaj në Krushë: Të rënët nderohen duke mos vjedhur shtetin

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në në tubimin përkujtimor të 20 vjetorit të masakrës në Krushë të Madhe nga ku është deklaruar se...

Facebook-u mbyll mijëra llogari ‘fake’ në Kosovë, Maqedoni, Rusi e Iran

Rrjeti më i madh social në botë Facebook ka njoftuar se ka mbyllur shumë llogari për mashtrime. Sipas njoftimit janë mbyllur 2632 faqe, grupe dhe...

Shqiprim Thaçi, kandidat për Parlamentin Evropian

Shqiprim Thaçi është kandidat në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Ai kandidon në Belgjikë, në listën e ekologjistëve. Një të shtune në vitin 2009, Shqiprim Thaçi...

Aktori Shkumbin Istrefi: Çlirimtarët menduam se e meritojnë të na udhëheqin,...

Shkumbin Istrefi është një ndër aktorët më të dashur te publikut shqiptar në saje të shumë roleve filmike. Aktori është bëri i njohur në saje...

Vajza e Fatmir Limajt kujton nënën e ndjerë në ditëlindjen e...

Lala Limaj është vajza e politikanit nga NISMA, Fatmir Limajt. Ajo është shumë e përfolur dhe paraqitjet e saj komentohen shumë në publik. Lala është tejet...

Ambasada e SHBA-së në Kosovë e shqetësuar për paralizimin e KQZ-së

Ambasada e SHBA në Prishtinë, përmes një deklarate ka shprehur shqetësimin për vonesën e emërimit të anëtarëve të Komisionit Qendror Zgjedhor të Kosovës, duke...

Mediet e huaja shkruajnë për Klinton Bajgorën e ToniBler Dajakun

AFP shkruan për falënderimin shqiptar që kanë për forcat e NATO-s, që kanë ndërhyrë para 20 vjetëve për të ndaluar gjenocidin e serbëve mbi...

Digjet shtëpia në Gjakovë, lëndohen disa persona

Mbrëmë rreth orës 19:30 është përfshirë nga zjarri një shtëpi në Gjakovë. Nga flaka e cila u përfshi një shtëpi e komunitetit ashkali, lëndime kanë...