Ballina Lajme Këta këngëtarë nga Kosova protestuan në SHBA për Ramush Haradinajn (Video)

Këta këngëtarë nga Kosova protestuan në SHBA për Ramush Haradinajn (Video)

0
SHPERNDAJ

Ndalimi dhe mbajtja e Ramush Haradinajt, ka shkaktuar një valë të madhe reagimesh në Kosovë, në Shqipëri dhe në Diasporë.

Në këtë janë përfshirë edhe këngëtarë e artistë, ku disa prej tyre i janë bashkuar edhe fizikisht protestave edhe pse ato janë mbajtur shumë larg vendlindjes së tyre

Sot në protestën e mbajtur për Haradinajn në SHBA, është bashkuar edhe këngëtarja Albërie Hadërgjonaj dhe këngëtari Meda, transmeton “Magazina.al”

Në video-live të cilën e ka publikuar Albëria nga protesta në SHBA, shihet se ajo bashkë me Medën i bashkohen protestës në New York.

Meda edhe njëherë ka dhënë një porosi për Francën, për më shumë shihni videon:

Loading...