Këshilla

Jeni të demoralizuar? Ja shprehjet që do t’ju bëjnë të punoni...

Ndoshta ju ka rënë motivimi, ndoshta nuk jeni në humorin më të mirë për të bërë diçka të mirë për veten, ndoshta ju ka...

Nëse i keni këto dhimbje, dijeni se po ua shkakton telefoni

Dhimbjet e tmerrshme të qafës dhe shpatullave kanë një shpjegim që do jua heqë smartphonin nga duart, për ca kohë! Vertikalizimi i vertebrave Këto quhen ndryshe...

Pse ndieni uri edhe pasi që keni ngrënë?

Nëse keni qenë ndonjëherë në ndonjë situatë kur keni ngrënë tepër, dhe të nesërmen jeni zgjuar shumë të uritur, ju sjellim shpjegimin e ekspertëve. Një...

Pas këtij lajmi, do hiqni dorë menjëherë nga konsumimi i djathit

Pas këtij lajmi, do hiqni dorë menjëherë nga konsumimi i djathit Shkencëtarët treguan që njerëzit varen nga djathi si shkak i një përbërësi kimikat të...

Studimi: Meshkujt më këtë lloj hobi, janë të prirur të tradhtojnë

Mbani një sy gjithmonë te partneri juaj nëse dyshoni se ai ka një marrëdhënie seksuale me një tjetër Njerëzit jobesnik do të shkojnë aq...

Fjetja për 90 minuta pas mësimit, ndihmon në mbajtjen mend të...

Mbyllja e syve dhe dremitja pas mësimit, për të gjithë shihet si një mëkat i këndshëm. Por, një grup shkencëtarësh, po kërkojnë që kjo të...

7 ushqimet që përshpejtojnë rritjen e flokëve

Shumë vajza e vendosin si qëllim në vete rritjen e flokëve. Përveç  shampos specifike, maskave dhe prerjes së flokëve, një ndryshim në ushqyerjen tuaj...

Ja çfarë dhimbjesh shkakton telefoni celular

Dhimbjet e tmerrshme të qafës dhe shpatullave kanë një shpjegim që do jua heqë smartphonin nga duart, për ca kohë! Vertikalizimi i vertebrave  Këto quhen ndryshe...

Kjo është shprehia më e zakonshme e njerëzve inteligjentë

Sado e frikshme apo çuditshme që mund t’ju duket, inteligjenca e vërtetë është paksa e rrallë ditëve të sotme. Ata të cilët kanë një dëshirë...

Ky zakon i keq tek gratë shkakton lindjen e vajzave me...

Vajzat janë më të rrezikuara të lindin autike nëse gjyshja e tyre ka pirë duhan kur ka qenë shtatzënë, paralajmëron një studim i ri....