Ballina Lajme Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

0
SHPERNDAJ

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi

Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1.

Ata do të ndeshën në finale me Francën.

Golat për kroatët i shënuan Mandzukic dhe Perisic, kurse për Anglinë Trippier. /GazetaExpress/

 

Loading...