Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se nuk i kupton reagimet e presidentit turk ndaj tij, ndërsa theksoi se askush nga jashtë nuk do të marrë vendime për punët e brendshme të...
Liri Loshi gjatë luftës në Kosovë ishte mjek i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai ka vepruar si reporter lufte dhe Komandant për moral i Brigadës 112 në Drenicë. Loshi, ka bërë videon për masakrën e Izbicës në mars 1999, e...
Interesimi për të aplikuar për verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës në Kosovë, është i madh, thotë Feride Rushiti, drejtoreshë ekzekutive e Qendrës për rehabilitimin e viktimave të torturës. Në një intervistë për Radion Evropa e...
Zanfina Ismaili karrierën muzikore e filloi qysh në moshë të re, e duke qenë motra e Adelina Ismailit ishte një plus për të në botën e muzikës. “Partizani i vogël”, “Gajdexhiu”, “Ti pa mu nuk mundesh”, “2 minuta”, “Kokaina” etj...
“Jam duke punuar intensivisht me kolegët e partive politike, në mënyrë që të arrijmë konsensusin e përbashkët që kur të shkojmë në seancë, ta përfundojmë çështjen e Demarkacionit”, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i...
Rita Ora njihet në gjithë botën si këngëtare shqiptare nga Kosova Por Kopi Kyçyku, biografi i gjyshit të saj Besim Sahatçiut zbulon në një intervistë për “Shqiptarja.com” se origjina e saj e vjetër është nga Kazazët e Shkodrës. Orëndreqës të njohur,...
Ish-Miss Shqipëria, Ertemiona Mejdani, dhe Devis Xherahu kanë një lidhje disavjeçare dashurie, që po planifikojnë ta finalizojnë me martesë.  Këngëtari i njohur ishte i ftuar në programin e Ermal Mamaqit me mikun e tij, këngëtarin grek Lefteris Pantazis, ku dhe...
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, është i impresionuar me arritjet e Kosovës për 10 vjet si shtet. Në një videomesazh, duke uruar qytetarët e Kosovës për ditën e pavarësisë, Velijaj shprehet se, në një rrugëtim të jashtëzakonshëm, ajo që është...
Pas vrasjes së politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq, Beogradi duhet ta kuptojë se duhet të heqë dorë nga veriu i Kosovës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë Edward Joseph, profesor në Universitetin Johns Hopkins në...
Ai është përfolur shpesh jo vetëm kur ka qenë pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother”, kur ishte çift me Fiorentinën, por mesa duket romanca e tyre nuk ishte jetëgjatë pas daljes nga shtëpia. Shumë thashetheme u...