Edonis Kastrati i njohur për rolin e tij si “Gjakovari” tek seriali “O Sa Mirë”, në një intervsitë për Indeksonline shpalos detaje nga jeta e tij e private. Cilin rol e ka për qejf e cili nuk do ta...
Në mesin e kosovarëve që shkuan në Arabi Saudite, për të kryer obligimin e pestë të islamit, haxhillëkun, është edhe historiani Shkodran Imeraj. Ai ka deklaruar për Magazina.al përjetimet e tij në tokën e shenjtë dhe organizimin, duke hequr mëdyshjet rreth...
Këngëtari i njohur nga Ferizaj, Labinot Tahiri, në një intervistë të dhënë për Gazetën Blic, ka pohuar se do t’i bashkëngjitet politikës. Por, meqenëse akoma nuk është në ndonjë parti të aktuale në Kosovë, Tahiri ka thënë se e...
​Bleona Qerreti ka qenë në qendër të vëmendjes këto dy ditë. Mbrëmjen e djeshme ajo ka qenë në emisionin “Zonë e Lirë” të Arjan Çanit, ku ka treguar të pasmet origjinale, siç pretendon ajo, ndërsa ka thënë se shumë shpejt...
Është shkurti i vitit 1999 kur liderët kosovarë vazhdonin diskutimet për arritjen e paqes në Rambuje të Francës, ndërkohë që Ushtria Çlirimtare e Kosovës vazhdonte të përballej me forcat serbe që kryenin spastrim etnik në Kosovë Nga arkiva e Asocciated...
Anita Haradinaj, ka vendosur të shpalos pjesë nga jeta e përbashkët me Ramushin, që nuk janë të njohura deri tash. E sinqertë, origjinale dhe pa komplekse, bashkëshortja e kreut të AAK-së tregon për Magazina.al, pse Ramushi e bënë nervoz...
Bashkëshortja e liderit të AAK-së, Anita Haradinaj, ka folur për politikë. Ajo ka thënë territori i Kosovës, do ishte i paprekshëm nëse në krye të Qeverisë do ishte Ramush Haradinaj. Anita, për Magazina.al, ka thënë se një patritot, sic...
Ekranit i jep hieshinë sa herë që del. Dhe kjo ndodh cdo të shtunë, kur në televizionin kombëtar Klan, paraqitet Floriana Garo. Ajo është nikoqire e emisionit “Jo vetëm modë”. Mban kuroren e më të bukures së Shqipërisë, por...
Punën e fundit që e ka kryer në shtëpi është rregullimi i dhomës së gjumit. Por mbase mund të jetë edhe e vetmja për një kohë pasi Naim Abazi nuk është se e ndihmon gruan e tij rreth punëve...
Bukurinë që ka ajo e ëndërrojnë shumë vajza. E bukur, elegante e lezetshme, e zgjuar. Ka të gjitha tiparet e një femre që të qmend, pavarëisht moshës së re që ka. Kjo është modelja 16 vjecare, Adelina Beha nga...