Jemi në prag të festave të fundvitit dhe ndërkohë që “kthejmë kokën” pas për të parë se çfarë kemi arritur mendojmë edhe për qëllimet e Vitit të Ri. Kjo ka ndodhur edhe në emisionin “Xing me Ermalin”. Moderatori iu kërkoi të ftuarve...
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka deklaruar Forca e Sigurisë në të ardhmen do t’i ketë 5 mijë ushtarë aktivë, 3 mijë rezervë. Zëri: Sa anëtarë i ka aktualisht...
Dorëheqjet e kryetarëve të komunave veriore, janë paralajmërime për ndarjen e veriut nga Kosova, thotë  kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Idetë e lansuara nga tavolina e bisedimeve ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë për ndryshim apo korrigjim...
Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se Kosova duhet ta kushtëzojë dialogun me Serbinë, nëse nuk liberalizohen sa më parë vizat për qytetarët e Kosovës. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Hoxhaj ka folur edhe...
Ka vizituar shumë shtete në botë, por vizita në shtetin e izioluar të Koresë së Veriut i ka lën një përshtypje interesante. Besart Mujku nga Kosova, i cili jeton tash e disa vite në Zvicër, ka disa ditë që është...
Ish-komandanti i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati, thotë se kalimi në Kuvend i tri projektligjeve është lajmi më i mirë për Kosovën që nga shpallja e pavarësisë. Kastrati thotë se FSK-së i duhen shtatë vite për tu...
Buxheti i Kosovës nuk mund të përballojë një rritje aq të shpejtë të shpenzimeve për skemat sociale. Të mos i përmendim skemat e tjera pensionale që janë duke u shqyrtuar.Po që se do të zbatoheshin edhe ato, shpenzimet do...
Një vetëdije të ulët ka treguar një i rritur duke i dhën një fëmijë cigare. Për më teper i rrituri shihet se e ndihmon fëmijën të thithë cigare fshehtas që familjarët tjerë të mos e shohin, shkruan Magazina.al Në videon që...
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka mohuar se ka zhvilluar mbledhje të kryesisë e ka quajtur vetëm takim me kolegë. Pas këtij takimi ai është prononcuar shkurtë për media duke thënë se PDK po reformohet, ndërsa sa i përket largimit...
Janë punëtor por kanë edhe një talent tjetër i cili po mahnitë të gjithë ata që po e degjojnë. Ata gjatë një pushimi pesëminutësh nga puna e tyre, kanë treguar një talent që ka habitur shumë njerëz në rrjetet sociale,...