INTERVISTA

Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, njëherësit edhe zvkryeministër, Dardan Gashi ka thënë se do të realizohet premtimi për një zvministër në këtë dikaster nga diaspora. Gashi në një intervistë për lajmi.net ka folur për ndërprejen e privatizimit, që...
Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee, i bëri thirrje qeverisë së Kosovës që të ratifikojë marrëveshjen e kufirit me Malin e Zi dhe t’i hapë rrugën përfitimeve që do të kishin qytetarët duke lëvizur pa viza...
Gazetari dhe publicisti i njohur Shaqir Foniqi, para dy muajsh kishte vendosur t'i bashkohej partisë së Ramush Haradinajt. Ai ishte pritur ngrohtësisht nga kryeministri Haradinaj, i cili i kishte uruar mirësardhje në ekipin e tij. Por disa javë më...
Presidenti i Kosovës Hshim Thaçi, në një intervistë për Deutsche Welle i kërkon Shqipërisë që t’i pajisë qytetarët e Kosovës me pasaporta shqiptare që të lëvizin lirshëm në zonën Shengen, pasi këtë nuk po ua mundëson BE-ja. DW: President Thaçi,...
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një Editorial për portalin panevropian “EurActiv” ka kritikuar Bashkimin Evropën për politikën e saj të zgjerimit. Thaçi shkruan se marrëdhënia e Komisionit Evropian me Ballkanin Perëndimor dhe politika e zgjerimit ka qenë e ndërlikuar....
Ajo është e qetë, e dashur dhe shumë punëtore. Bëhet fjalë për modelen Anxhela Haka. Bukuroshja në një intervistë për suplementin “Vip Pages” të “Gazeta Shqiptare” na rrëfen për hapat që ka hedhur në botën e modelingut, për situatat ku...
I njohur për deklaratat e tij të hapura, Algeni vendos t’u çjerrë maskën personazheve të njohura duke zbuluar se çfarë fshihet pas udhëtimeve dhe jetës së tyre superluksoze. Algen Nikolla, djali nga Lezha, që gjatë qëndrimit të tij në “BB4”...
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ndodhet këto ditë në Nju Jork, ku po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara. Mbrëmë Presidenti Thaçi u takua me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq në prani të shefes së politikës së...
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundi u përfshi në polemika me një gazetare të cilës i tha se “mediat nuk po dinë anglisht”. “Kam respekt për media shumë, më besoni por shumica prej juve, as nuk dini të lexoni...
Ballist (Ismail) Morina mund të vetëflijohet në qeli, në rast se drejtësia kroate do të vendosë përfundimisht pro ekstradimit të tij në Serbi. Ky rrëfim vjen nga bashkëshortja e “Ballistit”, Federica Lo Torto, e cila nëpërmjet një intervistë për "Pasdite...