INTERVISTA

Avni Arifi, Këshilltar i Kryeministrit Haradinaj, ka thënë se nëse janë të vërteta se Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli kanë vazhduar ta sulmojnë Kryeministrin edhe në prani të Zëvendësndihmës Sekretarit Amerikan, David Hale, atëherë i kanë bërë dëm Kosovës. “Nëse...
E ftuar në një emision televiziv, deputetja e Parlametit të Kosovës, Duda Balje ka shprehur një prej dëshirave të saj të hershme. E pyetur se çfarë do të ndryshonte nëse do të kthehej pas në kohë, ajo është përgjigjur: kirurge. Ky...
Moderatorja zbulon rolin e ri në teatër. Moderatorja e emisionit 'Mos i fol shoferit', Rudina Dembacaj do sjellë shfaqjen e saj të dytë në teatër. Aktorja e humorit do vijë në rolin e një prostitute dhe e gjithë ngjarja do zhvillohet në...
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka hapur një ekspozitë personale në Gjermani me emër “Nuk do plakem keq”. I pari i ekzekutivit shqiptar, i gjendur në mes artit dhe politikës ka dhënë një intervistë për “Deutsche Welle”. Rama ka foluar mes...
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë me gazetën e Vjenës “Kurier” ka folur për situatën politike në Kosovë dhe rajon ku ka bërë thirrje që të shfrytëzohet momentumi i krijuar për arritjen e një marrëveshje me Serbinë,...
Jemi në prag të festave të fundvitit dhe ndërkohë që “kthejmë kokën” pas për të parë se çfarë kemi arritur mendojmë edhe për qëllimet e Vitit të Ri. Kjo ka ndodhur edhe në emisionin “Xing me Ermalin”. Moderatori iu kërkoi të ftuarve...
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka deklaruar Forca e Sigurisë në të ardhmen do t’i ketë 5 mijë ushtarë aktivë, 3 mijë rezervë. Zëri: Sa anëtarë i ka aktualisht...
Dorëheqjet e kryetarëve të komunave veriore, janë paralajmërime për ndarjen e veriut nga Kosova, thotë  kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Idetë e lansuara nga tavolina e bisedimeve ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë për ndryshim apo korrigjim...
Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se Kosova duhet ta kushtëzojë dialogun me Serbinë, nëse nuk liberalizohen sa më parë vizat për qytetarët e Kosovës. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Hoxhaj ka folur edhe...
Ka vizituar shumë shtete në botë, por vizita në shtetin e izioluar të Koresë së Veriut i ka lën një përshtypje interesante. Besart Mujku nga Kosova, i cili jeton tash e disa vite në Zvicër, ka disa ditë që është...