Ballina Lajme Gjykata themelore shpall fajtor aktivistët e Vetëvendosjes

Gjykata themelore shpall fajtor aktivistët e Vetëvendosjes

0
SHPERNDAJ

Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur në rasti e aktivistëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për sulmin me mjet shpërthyes kundër ndërtesës së Kuvendit të Kosovës më 4 gusht 2016 shpall fajtor për veprën të cilën akuzohen.

Atdhe Arifi 6 vite, Egzon Haliti 5 vite e 6 muaj, Frasher Krasniqi 8 vite, Adea Batusha 2 vite.

Këtë vendim pjestatë të vetëvendosjes e pritën me shumë paknaqesi dhe disa prej tyre I nxorrën nga salla me anë të forcave të policisë.

Loading...