Ballina Lajme Gjithçka gati për “Sunny Hill Festival”, kjo është skena gjigante (Foto)

Gjithçka gati për “Sunny Hill Festival”, kjo është skena gjigante (Foto)

0
SHPERNDAJ

Janë bërë të gjitha përgatitjet që sonte në mbrëmje të nis festivali treditor “Sunny Hill Festival”.

Këngëqtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, pritet të përfomoj sonte në natën e parë të festivalit bashkë me disa artistë të tjerë të huaj e vendor.

Artistët do të përformojnë në një skenë gjigante e cila është ngritur në parkun e Gërmisë, shkruan Magazina.al

Policia tashmë ka marrë të gjitha masat e sigurisë, kurse transporti për në Gërmi do të lejohet vetëm për trafikun urban.

Ky është edicioni i parë i festivalit i cili pritet të jetë tradicional dhe të sjell emra të njohur të muzikës botërore për çdo vit në Kosovë.

Loading...