Ballina Lajme Eliza Hoxha e gatshme ta përfaqësoj Shqipërinë në Eurovision (Video)

Eliza Hoxha e gatshme ta përfaqësoj Shqipërinë në Eurovision (Video)

0
SHPERNDAJ

Edhe pak ditë kanë mbetur deri tek edicioni i 57-të i Festivalit të Këngës në RTSH.

Në mesin e 22 artistëve, është edhe këngëtarja kosovare Eliza Hoxha, e cila garon si kantautore me këngën “Peng”.

Eliza është shprehur e kënaqur me pjesëmarrjen në këtë festival, pasi sipas saj knaqësia është e dyfisht kur të jepet mundësia të shkosh edhe në skenën e Eurovisionit, transmeton Magazina.al.

“Për mua festivali i RTSH-së është festë e këngës për faktin që mundëson përfaqësimin në festivalin Eurovision dhe mendoj se është mundësi dhe emocion i dyfishtë”, shprehet Eliza në videoklipin e shkurtë të publikuar nga RTSH./Magazina.al/

 

Loading...