Ballina Autorët Posts by MAGAZINA.AL

MAGAZINA.AL

21788 POSTS 0 COMMENTS

Lëndohet rënd një person me aftësi të kufizuara. Komuna e Skënderajt...

Mentor Mehmeti, ka pësuar një aksident derisa po lëvizte me karrocen e tij invalidore. I riu nga Skënderaj, me aftësi të kufizuara, është rrëzuar...

Pse u takuan Thaçi, Gashi e Shala ne Shtërpcë mbrëmë vonë?

Para ‘shfaqjes’ që sot bëri në Ujman, presidenti i vendit Hashim Thaçi një agjendë të ngjeshur kishte edhe mbrëmë. GazetaBlic ka siguruar një fotografi nga...

Dy deputetë të LDK’së i prijnë protestës së VV’së

Protesta e Vetëvendosjes po përkrahet edhe nga deputetë të LDK'së, Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe deputeti i pavarur Korab Sejdiu. Në këtë fotografi shihet se...

Presidenti u tregon pjesëtarëve të FSK’së se si ka pirë kafe...

Presidenti Thaçi, po i bën karshillëk mijëra protestuesve në qendër të Prishtinës. Ai është angazhuar të marrë vëmendje me disa minispektakle të organizuar pikërisht...

Përfundon spektakli i Hashim Thaçit, bashkë me ROSU’n kthehet në Prishtinë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaci ka bërë pak qejf në Veri të Kosovës duke e vizituar Liqenin e Ujmanit ku ka drejtuar personalisht një...

Foto e rrallë e vitit 1994. Kur Thaçi strehohej në banesën...

Zv.minstri i Drejtësisë, Fadil Nura, ka publikuar një fotografi që s’është parë deri tash, shkruan Magazina.al. Në këtë fotografi që është shkrepur në vitin...

Emocionuese. Historia e padëgjuar për natën e martesës së Fehmiut dhe...

Ata sot kanë përvjetorin e rënies. Bëhën 20  vjet që Fehmi e Xhevë Lladrovci dhanë jetën për lirinë e Kosovës. Të gjithë e kujtojnë...

Emocionuese: Rrugëtimi nga Shqipëria në Kosovë i Leonora Jakupit me babanë...

Me qindra herë ka marrë rrugën për Shqipëri e po aq herë është kthyer në Kosovë, por rrugëtimi që bëri sot Leonora Jakupi ka...

Stupcat: Hashim Thaçi është i mençur, nuk i hap fabrikat se...

Ka nisur të bëhen edhe humore me ngjarjen serioze të Mitrovicës Stupcat vite me parë patën sjellur një skeç për këtë temë. Vedat Ademi, tregon...

Protestojnë për rrugën e pashtruar

Banorët e 9 fshatrave të Malishevës kanë bllokuar rrugën duke protestuar Kanë kaluar më shumë se pesë muaj prej kur rruga që lidhë Kijevën dhe Malishevën...