Ballina Autorët Posts by MAGAZINA.AL

MAGAZINA.AL

15217 POSTS 0 COMMENTS

Milaim Zeka rrezikon kandidaturen e Kadri Veselit për kryetar Kuvendi

Milaim Zeka, deputet i Nismës për Kosovën ka paralajmëruar se partia e tij do e zhbllokojë Kuvendin më 24 gusht, nëse bllokimi vjen nga...

E konfirmuar: Humoristi i njohur kandidat i VV-së për kryetar të...

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e 22 tetorit do të kandidoj shoumenin dhe humoristin Fehmi Ferati për kryetar të Mitrovicës, duke tentuar kështu të marrë...

Këshilltari i Kadri Veselit, ambasador në Kroaci  (Foto)

Postin e mbasadorit të Kosovës në Kroaci e mban përkohësisht Uliks Emra, derisa atë ta zëvëndësojë i përzgjedhuri tashmë për këtë pozitë, Gëzim Kasapolli. Ish...

Politika i ndanë, dasma i bashkon Ramiz Lladrovcin dhe Naim Bazajn...

Rrugët e tyre politike tashmë janë ndarë, kur Naim Bazaj ka vendos të kandidojë si i pavarur,  kurse Ramiz Lladrovci me PDK-në. Megjithatë dualizimi politik...

Gazetari i RTK-së kandidat i VV-së për Deçanin (Foto)

Vetëvendosje ka vendosur të garojë për Deçanin me gazetarin Zekë Sinanaj. Lajmi është bërë i ditur përmes një fotografie në rrjetin social Facebook. Zgjedhjet lokale do...

Lushtakut i përkeqësohet gjendja shëndetësore. Kërkon shërim në Shqipëri

Kryetari aktual i komunës se Skenderajt, Sami Lushtaku pritet të jetë kandidat i Partisë Demokratike për kryetar të Skenderajt. Ashtu sic ka raportuar Magazina.al sot...

PDK vendos për Skënderaj. Sami Lushtaku garon edhe për një mandat

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) tashmë ka vendosur se kush do jetë kandidat për kryetar të Skënderajt. Edhe pse nuk është bërë publike, vendimi...

Edhe Anita merret me Frashër Krasniqin. E bënë pishman, pse foli,...

As bashkëshortja e liderit të AAK-së, nuk ka mundur të qëndrojë indiferent ndaj fyerjes që iu bë komandatëve të UCK-së, nga deputeti i VV-së,...

Partitë kanë edhe pak ditë afat që t’i propozojnë kandidatët për...

Partitë politike janë vënë në aksion për të gjetur emrat më të pranueshëm si kandidatë për kryetarë komunash. Shumë prej tyre tashmë dihen, por kanë...

Bekim Jashari konfirmon: Do te jem kandidat i pavarur për kryetar...

Një veprim i Kadri Veselit, do të jetë determinues për të ardhmen politike të Bekim Jasharit, djalit të heroit të kombit, Hamëz Jasharit. Nëse kryetari...