Ballina Autorët Posts by Magazina.al

Magazina.al

44972 POSTS 0 COMMENTS

Aksident i rëndë komuniakcioni në Ferizaj, vdesin dy persona

Një veturë është vetaksidentuar sot rreth orës 04:10 minuta në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, ku si pasojë kanë humbur jetën dy persona. Policia njofton...

Kompania pejane merr vendim për familjen e punëtorit i cili vdiq...

Shefqet Fetahaj nga fshati Raushiq para disa ditëve ka humbur jetën pasi aksidentalisht një makineri ia preu dorën në një kompani betoni në Pejë. Ai...

Aksident trafiku në një fshat të Pejës, disa të lënduar

Para pak minutash në fshatin Leshan të Pejës ka ndodhur një aksident trafiku. Për pasojë, lëndime të lehta kanë marrë disa persona. Në vendin e ngjarjes...

E mrekullueshme: Pejanët dhurojnë rroba dimri për nevojtarët

Në qendër të qytetit të Pejës, të premten, janë shpërndarë rroba të grumbulluara për dimër për qytetarë dhe familje nevojtare. Ky aksion i grumbullimit të...

Bëhu Babadimër, jepi buzëqeshje një familjeje

Sot në mesditë mbahet mini-maratona humanitare ’Bëhu Babadimër, jepi buzëqeshje një familjeje’. Ky është edicioni i tretë vrapo babadimër“A dëshiron ta ndihmosh një familje në...

Prej sot fillon dimri i vërtetë, ftohtë dhe të reshura bore

Nga dita e diel, masa të ftohta ajrore do të shtrihen mbi vendin tonë, që do të sjellin mot të ftohtë në fillim të...

‘Anonymous Albania’ sulmon 70 faqe të Serbisë

Grupi i hakerëve ‘Anonymous Albania” kahakuar 70 web faqe zyrtare të Serbisë, duke përfshirë atë të Kuvendit, Qeverisë dhe ambasadave të ndryshme Ky grup i...

Shokon Arta Memedi: Rinori më tradhëtoi me Taynën

Këngëtarja Arta Memedi ka tërhequr shumë vëmendjen së fundmi me deklaratat ndaj reperes Tayna dhe sherri mes dy vajzave ka qenë kryefjala e mediave...

Aksident në Prishtinë, vetura futet në një lokal (Foto)

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë ku një veturë ka devijuar rrugën dhe është futur në një...

Nesër, reshje bore

IHMK-ja përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se nesër në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë, dhe do të ketë...