Ballina Autorët Posts by Magazina.al

Magazina.al

50744 POSTS 0 COMMENTS

69 aksidente dhe mbi 1 mijë tiketa trafiku për 24 orë

Nga raporti 24 orësh i Policisë së Kosovës, aksidente me fatalitet nuk ka pasur, kurse aksidente me të lënduar kanë qenë 38.

Vetura godet një femër në Vushtrri, dërgohet në QKUK

Raportohet se mbrëmë në Vushtrri ka ndodhur një aksident trafiku ku i përfshirë ka qenë një automjet me targa vendore dhe një...

Hyri për të vjedhur, familja shqiptare kap hajnin dhe i jep...

Vjedhjet në Shqipëri janë shumë të shpeshta, ku mjaft parazitë mendojnë që t’a sigurojnë jetesën përmes përvetësimit të pronës së tjetrit.

U zhduk para 11 vitesh, familja nga Kamenica kërkon ndihmë për...

Familja Morina nga fshati Toponicë e Kamenicës kanë kërkuar ndihmë për të gjetur djalin e tyre, tash 27-vjeçar që është zhdukur në...

Sot varrosen çifti shqiptar që vdiqën nga aksidenti në Itali, pas...

24 vjeçarët, Ebubekër Sulejmani nga Haraçina e Shkupit dhe bashkëshortja e tij Egzona Maksuti nga Kumanova, pas vetës kanë lënë një fëmijë...

Sigurimi i PDK’së i kërcënoi me armë aktivistët e shoqërisë civile...

Partia Demokratike e Kosovës ka penguar gjatë ditës së djeshme shoqërinë civile të afrohet pranë zyrave të partisë të cilët po e...

Skenderaj sot feston Ditën e Çlirimit, pamje të rralla nga data...

Komuna e Skenderajit sot feston 20-vjetorin e çlirimit. Komuna e cila tani udhëheqet nga Bekim Jashari, djali i heroit Hamëz Jashari, ka përgatitur një varg...

“Ngucemi nga pak, por pajtohemi prapë” – ky është komenti i...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova në emisionin “Zyra e Ankesave”, foli...

Kosovarët nuk duan të bëjnë biznes në Shqipëri, bie numri

Klima e biznesit ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës është përkeqësuar së fundmi, teksa bashkëpunimi ekonomik nuk po përparon, përkundrazi. INSTAT...

Përveç që nuk e respektojnë orarin, ja çfarë dëmi i shkaktojnë...

Ligji i Punës i miratuar nga Kuvendi i Kosovës në vitin 2010, po shkelet nga vetë institucionet e vendit, pretendojnë përfaqësues të...