Ballina Autorët Posts by Magazina.al

Magazina.al

47387 POSTS 0 COMMENTS

LAJMI I FUNDIT: Aksident i rëndë në hyrje të Prishtinës, treni...

Një person është aksidentuar rëndë para pak minutash në hyrje të Prishtinës. Një i ri rreth 24 vjeç është goditur nga treni pranë kazermës së...

Treni shkel një person në Fushë Kosovë

Një person dyshohet se është aksidentuar nga treni. Ky aksident dyshohet se ka ndodhur në Fushë Kosovë pranë kazermës së FSK-së.

Gjykata merr vendim për policin dhe mësuesin nga Drenasi

Gjykata e Apelit në Prishtinë ka lënë në paraburgim policin Vesel Veseli dhe arsimtarin, Shkelzen Xhekajn, si të dyshuar për abuzim seksual me të...

Japin dorëheqje 50 aktivistë të Vetëvendosjes

50 aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, nga Mitrovica janë larguar nga ky subjekt politik. Hysni Hasani thotë se si kryetar i pikës Kçiq i Madh dhe...

UNDP: Papunësia, korrupsioni dhe varfëria, problemet kryesore në Kosovë

Papunësia, korrupsioni dhe varfëria, vazhdojnë të mbesin problemet kryesore me të cilat përballen qytetarët e Kosovës, është thënë në raportin, Pulsi Publik të Programit...

Kjo ishte furra e bukës në Drenicë që ushqente UÇK-në gjatë...

Një nga furrat e bukës së UÇK-së, ishte edhe ajo në Tërdevc të Drenasit. Në pamjet e publikuar kohët e fundit, shihet duke folur Daut...

Specialja e fton në Hagë Blerim Kuçin e AAK-së

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka marrë ftesën për t’u paraqitur pranë Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë Këtë e...

Shala urdhëron verifikimin e secilit produkt që tregtohet në Kosovë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala ka urdhëruar Inspektoratin e Tregut të MTI-së që në bashkëpunim me inspektoratet komunale të bëjnë inspektime intensive...

Publikohet raporti: Këto janë tri instiucionet më të korruptuara në Kosovë

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), ka lansuar raportin Pulsi Publik XV, ku është thënë se ka rënie e lehtë e kënaqshmërisë...

Alarmante: 7 persona humbën jetën në komunikacion vetëm në janar

Mbrëmë në qendër të Prishtinës dy gra (këmbësore) janë goditur nga një veturë. V.A. dhe M.R. kanë marrë lëndime të lehta trupore dhe pas...