Ballina Lajme A u është ndarë buxhet veteranëve për 2019, tregon ministri i Financave

A u është ndarë buxhet veteranëve për 2019, tregon ministri i Financave

0
SHPERNDAJ

Kohë më parë publikuar 20 mijë emrat e veteranëve të të gjitha zonave që cilësoheshin si veteranë “të vërtetë” dhe “mashtrues”

Ministri i Financave, Bedri Hamza, teksa ta diskutuar në seancën e Kuvendit për ndarjen e buxhetit për 2019, ka folur edhe për pensionet e veteranëve.

Ai ka thënë se buxheti është ndarë edhe për të gjithë veteranët edhe atyre që prokuroria i cilësoi “mashtrues” dhe do t’i marrin këto mjeti deri sa të bëhet ri-kategorizimi, transmeton lajmi.net.

“Ministria e Financave do të ndaj mjetet për veteranët deri kur të ndodhë ri-kategorizimi, deri kur të bëhet mbyllja e listave”, ka thënë ministri.

 

Loading...